Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Aktualności

Czas na zakup kasy online - negocjuj ceny.

05.11.2019

Czas na zakup kasy online - negocjuj ceny.
Już niewiele czasu pozostało właścicielom warsztatów samochodowych na wdrożenie w swoich punktach usługowych kas fiskalnych ONLINE. 
Co to są kasy ONLINE?
Kasy ONLINE to kategoria urządzeń fiskalnych, które bezpośrednio komunikują się z Centralnym Repozytorium Kas, którym zawiaduje Szef Krajowej Administracji Skarbowej.
Centralne Repozytorium Kas zbiera wiele danych m. in.: dokumenty niefiskalne, raporty dobowe, paragony fiskalne, a także informacje o dokonanych przeglądach okresowych.
Kasy ONLINE mają uszczelnić system podatkowy i zapobiegać nieprawidłowościom przy naliczaniu podatku od towarów i usług.
Ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach obowiązek prowadzenia ewidencji za pośrednictwem kas ONLINE nakłada w pierwszej kolejności na firmy świadczące usługi motoryzacyjne: wulkanizatorów, stacje paliw oraz warsztaty samochodowe.
Zgodnie z ustawą kasy ONLINE powinny zacząć tam funkcjonować od 1 stycznia 2020 r.
Ulgi za zakup urządzeń ONLINE
Według rozporządzenia Ministerstwa Finansów przedsiębiorcom przysługują odliczenia na zakup Kas ONLINE.
Warunki odliczenia:
    - ulga przysługuje wyłącznie na zakup urządzeń ONLINE,
    - ulga obejmuje tylko nowych podatników (przedsiębiorców, którzy nie mieli do tej pory kasy fiskalnej) oraz przedsiębiorców wyłącznie z tych branż, które są zobligowane przez prawo do korzystania z kas ONLINE,
    - wysokość ulgi to 90% wartości urządzenia z limitem w wysokości 700 zł netto.
Zapraszamy do nas. W naszej ofercie znajdziecie Państwo kilkanaście modeli kas fiskalnych ONLINE dostępnych od zaraz w promocyjnych cenach.
Negocjuj ceny!

Nowa matryca stawek VAT w urządzeniach fiskalnych.

07.05.2019

Nowa matryca stawek VAT w urządzeniach fiskalnych.

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem Ministerstwa Finansów w sprawie kas rejestrujących weszła w życie nowa matryca stawek podatkowych dla wszystkich urządzeń fiskalnych. Co to oznacza w praktyce? A to, że trzeba zmienić przyporządkowania stawek VAT w Państwa kasach do dnia 31 lipca 2019 r. Tych państwa którzy będą mieli z tym problem zapraszamy do naszego serwisu. 

Błędy przy wyborze kasy fiskalnej

04.05.2019

Błędy przy wyborze kasy fiskalnej

Bardzo dobry artykuł opisujący najczęściej popełniane błędy przy wyborze kasy fiskalnej. >>Błędy przy wyborze kasy fiskalnej<<

Kasy online już w naszej ofercie.

01.05.2019

Kasy online już w naszej ofercie.

1 maja 2019r. weszła w życie nowelizacja ustawy o VAT, która umożliwia podatnikom stosowanie nowego rodzaju kas fiskalnych - kas online. Kasy fiskalne online mają wbudowaną funkcjonalność, która umożliwi zautomatyzowany i bezpośredni przesył danych z kasy rejestrującej do Centralnego Repozytorium Kas. Dane jakie będą gromadzone to m.in.: paragony fiskalne, raporty dobowe, zdarzenia na kasie, a także informacje o przeglądach okresowych. Każda kasa fiskalna online będzie musiała być dostosowana do współpracować z terminalem płatniczym. Wprowadzenie kas online co do zasady nie nakłada obowiązku wymiany dotychczas używanych kas fiskalnych a kasy online. Wyjątkiem będą niektore branże które będą musiały zacząć rejestracje sprzedaży na kasach online.

Branże zobowiązane do ewidencji na kasie fiskalnej Online (harmonogram):

  • od 01-01-2020: naprawa pojazdów silnikowych oraz motorowerów, naprawa opon, bieżnikowanie opon, zakładanie opon
  • od 01-01-2020: sprzedaż benzyny silnikowej, oleju napędowego oraz gazu przeznaczonego do pojazdów silnikowych
  • od 01-07-2020: krótkoterminowe zakwaterowanie
  • od 01-07-2020: usługi gastronomiczne
  • od 01-07-2020: sprzedaż węgla, paliw stałych
  • od 01-01-2021: fryzjerstwo, kosmetyka, kosmetologia
  • od 01-01-2021: budownictwo, usługi budowlane
  • od 01-01-2021: usługi medyczne
  • od 01-01-2021: usługi prawnicze
  • od 01-01-2021: usługi związane z poprawą kondycji fizycznej
 

Powitanie

29.04.2019

Powitanie

Witamy 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na zakupy w naszym nowo stworzonym sklepie internetowym. Oferujemy urządzenia wspomagające pracę handlu, usług, logistyki i gastronomii. Dzięki wieloletniej współpracy z wiodącymi producentami, m.in. Posnet, Elzab, Insert, Torell, Datecs, Aclas, iPOS,Honeywell, w naszym asortymencie znajdują się jedynie najwyższej jakości technologie. Z pomocą PPHU VIOTECH nie tylko wdrożenie rozbudowanego systemu sprzedażowego, ale także kupno kasy lub drukarki fiskalnej i oprogramowania, będzie proste i przyniesie pożądane efekty. Dodatkowo, przy zakupie urządzenia fiskalnego zapewnimy Ci, całkowicie bezpłatnie, wsparcie we wszystkich kwestiach formalnych, profesjonalne doradztwo, dowóz lub dostawę kurierem, instalację kasy lub drukarki, programowanie, szkolenie z zakresu obsługi, fiskalizację, dokumenty do Urzędu Skarbowego. Zapraszany na zakupy

Witryna stworzona na platformie